ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Dom i Ogród

Jak szafa do sypialni będzie idealna?

Sypialnia to pokój, w którym odpoczywamy po trudach dnia. Jednocześnie bardzo często jest to również miejsce, w którym przechowujemy swoją garderobę i potrzebna jest funkcjonalna i elegancka szafa. Jaka szafa do sypialni będzie idealna?

Praktyczne rozwiązania

Zastanawiając się, jak szafa do sypialni będzie najbardziej praktyczna trzeba rozstrzygnąć, jakich ubrań mamy najwięcej w swojej garderobie?

Osoby, w których garderobie przeważają ubrania eleganckie powinny zdecydować się na dużą ilość wieszaków, na których ubrania będą po wyprasowaniu przygotowane do założenia. Osoby, które gustują w mniej formalnym stylu powinny zastanowić się nad większą ilością półek oraz koszy, w których można umieścić t-shirty, swetry lub bluzy dresowe.

Planując szafę trzeba pamiętać, że bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich odległości. Szafa nie może być węższa niż 60 cm, gdyż takiej szerokości jest wieszak. Drążek na długie ciuchy, takie jak płaszcze czy sukienki powinien wisieć na wysokości 150 cm. Drążek na koszule powinien wisieć na wysokości minimum 85 cm.

Zastanawiając się, jaka szafa do sypialni będzie idealna warto również dobrze przemyśleć, jak powinna być zorganizowana góra szafy, która jest trudno dostępna. Warto usytuować tam półki, na których będziemy przechowywać koce, pościel czy ręczniki. Jest to również idealne miejsce na odzież sezonową.

Dół szafy warto przeznaczyć na półki na buty. Można zdecydować się na półki, na których ustawimy oznaczone kartony z butami lub stojaki, które pomogą zachować buty w idealnym stanie.

W większej szafie warto wygospodarować miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania czy żelazko. Są to sprzęty domowe, które nie wyglądają korzystnie, gdy są pozostawione na zewnątrz.

Wygląd ma znaczenie

Kolejnym, bardzo ważnym elementem, nad którym należy się zastanowić projektując szafę są fronty drzwi. To właśnie dzięki nim szafa wygląda elegancko i gustownie. Optycznie powiększa lub zmniejsza przestrzeń.

Drzwi do szafy przesuwne są bardzo wygodne, gdy nasza sypialnie nie jest duża. Jest to szansa na zaoszczędzenie cennej powierzchni. Warto pamiętać, że drzwi uchylne w czasie otwierania zajmują dużo powierzchni.

Drzwi uchylne warto wybrać, gdy nasza szafa jest mała i wąska. Uchylne drzwi ułatwia dostęp do każdego zakamarka szafy.

Wybierając białe, błyszczące fronty optycznie powiększymy sypialnie. Takie samo wrażenie będzie dawało lustro umieszczone w drzwiach szafy.

Wybierając czarne lustro zyskamy bardzo eleganckie i ekskluzywne drzwi. Trzeba jednak pamiętać, że to rozwiązanie nie sprawdzi się w domu, gdzie są małe dzieci. Czyszczenie czarnej powierzchni może być bardzo uciążliwe.

Ciekawym rozwiązaniem są drzwi do szafy, na których znajduje się fototapeta. Kwiaty na drzwiach będą idealne do nowoczesnej sypialni. Las w szarościach sprawdzi się w sypialni w stylu skandynawskim, a czarno biała szafa będzie idealna do sypialni glamour. Dzięki ciekawemu obrazowi na drzwiach sypialnia będzie wydawała się ciekawa i niebanalna. Jednocześnie pokój będzie jedyny w swoim rodzaju.