ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Dom i Ogród

Jak powinna wyglądać idealna strona internetowa?

Nie od dziś wiadomo, że stworzenie dobrej strony internetowej to nie lada wyzwanie. Oczywiście, niemalże niemożliwym jest aby podobała się równie wszystkim jej użytkownikom. Jednak, im więcej osób zachęci – tym więcej z nich wybierze właśnie naszą platformę. Przede wszystkim, powinna być ona zaprojektowana pod kątem odbiorców, do których ma docelowo trafić.

Jak powinna wyglądać strona internetowa?

Przejrzystość
Nie bez powodu, punkt ten znajduje się na szczycie dzisiejszego podsumowania. To niezwykle istotne, aby była ona utrzymana w minimalistycznym, intuicyjnym klimacie. Zastosowanie ogromnej ilości ozdobników czy banerów, otoczonych przy tym rażącą kolorystyką może przyprawić odbiorców o zawrót głowy! Powinna być ona utrzymana w prostych designie, aby klient bez problemu mógł znaleźć szukane treści.

Spójna kolorystyka
To punkt zapewniający przejrzystość strony, jednak jest on równie ważny jak sam minimalistyczny design. Przede wszystkim – należy znaleźć odpowiedni motyw przewodni, dostosowany do grona potencjalnych odbiorców i kierować się nim podczas tworzenia każdej kolejnej zakładki. Spójna kolorystyka, nie odnosi się jedynie do wyboru odpowiedniego tła czy koloru przewodniego. Ogromne znaczenie ma również prezentowana grafika. Nawet najlepiej zaprojektowana strona, na której umieścimy zupełnie przypadkową grafikę – może okazać się porażką witryny.

Logo
Przede wszystkim, powinno znajdować się na górze strony. Logo, podobnie jak hasło reklamowe – to klucz do szybkiego zapamiętania danej strony przez konsumentów. Ważne jest, aby tematycznie odpowiadało specjalizacji prezentowanej strony. Dobrze zaprojektowane logo, nawet to najbardziej minimalistyczne – zapadnie w pamięć określonej grupie klientów.

Łatwy dostęp do danych kontaktowych
Dla odwiedzających stronę, najbardziej intuicyjne będzie umieszczenie danych kontaktowych w prawym górnym rogu. Tę technikę, stosuje obecnie większość stron internetowych, co wpływa na przyzwyczajenie konsumentów. Rozpatrując umiejscowienie i samo stworzenie witryny z danymi kontaktowymi, należy mieć na uwadze również formularze kontaktowe. Często się zdarza, iż ze względu na ich niepotrzebną, przesadzoną długość, klienci rezygnują z takiej formy kontaktu ze stroną.

Znaczenie nowoczesnej technologii i mediów społecznościowych a tworzenie idealnej strony internetowej

Przejście do mediów społecznościowych
Obecnie, media społecznościowe to nieodłączny element życia większości z nas. Przyciski umożliwiające szybkie udostępnienie czy polubienie danej treści, zachęcają odwiedzających do szybkiej interakcji. Dobrym rozwiązaniem, będzie wprowadzenie także chatu, który umożliwi kontaktowanie się klientów, bezpośrednio przez social media.

Wersja mobilna
W dzisiejszych czasach, to warunek niemalże konieczny. Aż około 50% użytkowników przegląda strony internetowe z poziomu telefonu komórkowego. Dlatego, niezwykle istotne jest zapewnienie wygody działania zarówno klientom korzystającym z tradycyjnego komputera jak i mediów przenośnych.