ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Dom i Ogród

Jak stworzyć wysoką zabudowę w kuchni?

Z całą pewnością dla bardzo wielu osób istotny jest wygląd oraz funkcjonalność kuchni. Jest to pomieszczenie, które wykorzystywane jest przede wszystkim do przygotowywania posiłków. Dlatego też powinno być ono urządzone w odpowiedni sposób. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór wysokiej zabudowy w kuchni. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Sposób otwierania szafek

Wysoka zabudowa w kuchni powinna przede wszystkim mieć odpowiedni system otwierania i zamykania szafek, który będzie dla nas wygodny i komfortowy. Dzięki temu nie będą występowały żadne problemy z wykonywaniem tego rodzaju czynności. W szafkach, które znajdują się najwyżej nie sprawdza się tradycyjny system otwierania szafek, czyli na boki. Dlatego warto wybierać szafki, które będą otwierały się równolegle lub uchylnie. Bez wątpienia będzie to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich możliwych i dostępnych.

Dostęp do zawartości szafek

Podczas projektowania wysokiej zabudowy w kuchni warto również zwrócić swoją szczególną uwagę na dostęp do zawartości szafek. Bardzo duże znaczenie ma to w przypadku szafek, które znajdują się najwyżej, ponieważ to zazwyczaj do nich jest najbardziej utrudniony dostęp. W tym przypadku warto skorzystać na przykład z półek wysuwanych, które w korzystny sposób będą nam ułatwiać ich użytkowanie. Tego rodzaju półki można z powodzeniem zamontować w szafce o każdej wielkości.

Szuflady wewnętrzne

W przypadku wysokiej zabudowy w kuchni bardzo dobrze sprawdzą się również wszelkiego rodzaju szuflady wewnętrzne, dlatego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Szuflady wewnętrzne szczególnie będą pasowały do wyższych szafek, które znajdują się w zasięgu naszego wzroku. Dzięki tego rodzaju elementom nasza kuchnia z całą pewnością będzie bardzo funkcjonalna i będzie można z niej korzystać w wygodny dla siebie sposób.

Zastosowanie wyciągów

Wysoka zabudowa w kuchni bardzo dobrze będzie również funkcjonowała z takimi elementami jak wyciągi typu cargo. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które z całą pewnością polecane jest do każdej kuchni, niezależnie od jej rozmiarów. Wyciągi bez problemów można zamontować nawet w stosunkowo wysokich szafkach, dlatego są one bardzo polecane. Można w nich przechowywać zróżnicowane elementy wyposażenia kuchni i jest to rozwiązanie dość komfortowe dla użytkowników tego pomieszczenia. Wyciągi mają również różne systemy otwierania, dlatego należy wybrać dla siebie jak najbardziej odpowiedni.

Miejsce w zabudowie

Podczas projektowania wysokiej zabudowy w kuchni należy również się zastanowić nad umiejscowieniem poszczególnych jej elementów. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ ma zarówno bezpośredni, jak i pośredni wpływ na wygodę korzystania z danej kuchni. Słupki skrajne najlepiej będą funkcjonowały z wyciągami typu cargo lub też szufladami wewnętrznymi. Natomiast w środkowej części kuchni warto umieścić sprzęty AGD, które są wykorzystywane w kuchni. Pod nimi lub nad nimi można z powodzeniem umieścić dodatkowe miejsce do przechowywania.