ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Nowoczesne węże
Budownictwo

Nowoczesne węże i przewody wsparciem w budownictwie, przemyśle i innych branżach

Polskie przedsiębiorstwa trzymają rękę na pulsie, by dostarczać różnym gałęziom przemysłu, warsztatom i innym branżom nowoczesne rozwiązania, poprawiające efektywność i przyspieszające prace. Wśród nich na uwagę zasługują niewielkich rozmiarów węże i przewody o wyjątkowej trwałości. 

Węże do betonu, piaskowania i tynkowania

węże do tynkowania ścian

Wielu producentów – np. marka Pneumat – ma w swoim asortymencie pokaźną kolekcję produktów, jak węże do betonu, węże do piaskowania oraz węże do tynkowania. Do czego stosuje się te akcesoria? Wąż do betonu, wąż do tynkowania lub wąż do piaskowania usprawnia przeróżne prace remontowo-budowlane oraz ułatwia precyzyjne nałożenie trudnych materiałów. Węże piaskarskie czy węże tynkarskie to nieoceniona pomoc i oręż w ręce każdej firmy remontowo-budowlanej, ale ma także zastosowanie w innych branżach. Jakich? Szeroko pojętym przemyśle, warsztatach samochodowych – do czyszczenia i obróbki metalowych powierzchni i innych prac naprawczych, a także do artystycznej obróbki szkła i drewna. Z kolei wąż tynkarski jest częścią urządzenia do automatycznego nakładania i rozprowadzania tynków, czyli agregatów tynkarskich. 

tynkowanie budynku

Inne, nowoczesne zawory czerpalne i zawory kulkowe

zawór czerpalny do ogrodu

Inne, popularne rozwiązanie, chętnie stosowane w przeróżnych branżach, to kurek czerpalny (także w wariancie kurka kulowego czerpalnego) i zawór czerpalny. Kurki czerpalne i zawory kulowe czerpalne to nieodzowna część instalacji wodociągowych. Kurek kulowy czerpalny – najczęściej ze specjalną złączką – to końcowy element, służący do dystrybucji wody wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Zawory czerpalne stosowane są do wody pitnej, pracy w wysokich ciśnieniach oraz niskich temperaturach. 

węże do piaskowania kamienia

Węże do nawadniania, podlewania i przewody nawadniające

węże do nawadniania upraw

Wspomniany już wyżej producent Pneumat posiada też w swoim szerokim asortymencie także rozwiązania, usprawniające nawadnianie. Są to przede wszystkim produkty, jak 

wąż do nawadniania, wąż do podlewania i różne warianty przewodów do nawadniania. 

Nowoczesne węże nawadniające i węże do podlewania wykonane są z wysokiej jakości i trwałości materiału PCV o dobrych parametrach technicznych. Zastosowane dodatkowe wzmocnienie w wężu nawadniającym w postaci dwóch warstw pośrednich i przeplotu tekstylnego gwarantuje odporność na zniszczenia i długą, owocną eksploatację. Wąż do nawadniania i inne przewody nawadniające od producentów, jak Pneumat, mają szeroki zakres temperatury pracy: – od :-20 °C do +60 °C. Idealnie nadaje się do zastosowań profesjonalnych w zakresie nawadniania i doprowadzania wody.