ugreszel.pl

Blog ogólnotematyczny

Dom i Ogród

Jak zaaranżować kuchnię w bloku?

Obecnie, kuchnie w blokach nie przypominają już tych sprzed kilkudziesięciu lat – kiedy było to niemalże najmniejsze pomieszczenie w całym mieszkaniu, a urządzenie jej z funkcjonalnością graniczyło z cudem. Coraz częściej tworzone są salony wraz z otwartą kuchnią, jest to celowy zabieg nadania wnętrzu przestrzeni. Jednak, wiele z nas posiada mieszkanie właśnie ze starego budownictwa i zastanawia się jak sprytnie zagospodarować każdy metr niedużej przestrzeni, aby była ona nie tylko funkcjonalna ale i estetyczna.

Nowoczesna kuchnia w bloku

Niezmiennie królująca biel

Nowoczesność w odniesieniu do kuchni, zazwyczaj kojarzy się z przejrzystymi, białymi wnętrzami o nieskazitelnej czystości. Rzeczywiście, zachowanie białej kolorystyki nie tylko optycznie powiększy pomieszczenie a przy tym nada mu elegancji i klasyki. decydując się na takie rozwiązanie, proponuje się wybrać nieco inny kolor blatu, obecnie króluje drewno. Dzięki temu, nasza kuchnia będzie sprawiała wrażenie nieskazitelnie czystej, a drobne okruszki nie będą tak widoczne jak w przypadku białego blatu.

Połączenie nowoczesności z wygodą

Niestety biel nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli posiadamy małe dzieci, czy dużą rodzinę. W tym przypadku zachowanie czystości jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem a biała kuchnia z widocznymi zabrudzeniami – to nic atrakcyjnego. Pomimo to, nadal możemy urządzić naszą kuchnię w najnowocześniejszym stylu. Obecnie, prócz bieli króluje także połączenie drewna i szarości. To niezwykle funkcjonalna kolorystyka, zdecydowanie łatwiej utrzymać ją w czystości a nadal sprawia wrażenie estetyki i gustowności. Do takiego połączenia barw, świetnie sprawdzą się sprzęty agd w czarnym kolorze, dodadzą akcent klasyki a przy tym nie sprawią, że pomieszczenie zacznie wydawać się ciemne. jeśli chodzi o dodatki, to zdecydowanie w tym zestawieniu króluje kolor zielony! To świetne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ nawet zasadzone zioła czy zielone warzywa dodadzą kolorystycznego akcentu wnętrzu.

Panele szklane bądź kafelki – ozdoba kuchni

Ten element ozdoby kuchni znów powraca do łask! Jeśli chodzi o płytki, obecnie królują na pewno każdemu już świetnie znane kafelki z geometrycznymi wzorami. Są one kolorowe, jednak nie wyglądają kiczowato czy staromodnie. To bardzo dobre rozwiązanie nie tylko pod względem estetycznym, świetnie sprawdzą się również w utrzymaniu czystości. Wybierając właśnie takowy wzór, najlepiej jest zachować ogólna kolorystykę kuchni w stonowanych, jednolitych barwach. Jest to niezwykle ważne, aby nie utworzyło się niechciane zamieszanie i gryzienie się barw.
Panele szklane, to również element, który przez kilka lat znikł z magazynów dekoratorskich, tylko po to aby powrócić w niepowtarzalnym stylu! Tego typu zabezpieczenia ściany, nie trzeba nikomu przedstawiać. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu a przy tym dodają wyjątkowości, nawet najpowszechniejszym meblom. Panele to nieco bardziej bezpieczna, pod względem doboru dodatków opcja. Mogą być one kolorowe, lub utrzymane w jednolitym odcieniu.